Термодім у Ніжині здадуть у другому кварталі 2017

Уже в другому кварталі 2017 року в Ніжині, в 3-му мікрорайоні, здадуть термодім. Це перший житловий будинок в райцентрах області, побудований за збірно-каркасно-монолітною технологією. дуже теплий. Серію першими в Україні розробили і запатентували фахівці ДП «УкрСіверБуд».

За принципом збірно-каркасно-монолітного будівництва вже зведені багатоповерхівки в Чернігові. І ось-ось в них з’являться новосели. Унікальна технологія дозволяє будувати будинки надійними, як з моноліту, і теплими — як з цегли. Зовнішнє утеплення — екологічно чиста базальтова мінеральна плита (завдяки всього вище переліченого, такі будинки отримали народну назву «Термодім»).

— Принцип технології: каркас будівлі монтуємо з міцних монолітних перекриттів, а прорізи заповнюються цеглою, — пояснює Микола МЕДВІДЬ, директор інвестиційної компанії «Житло-Інвест», яка є забудовником об’єкта. І уточнює: — При будівництві ми використовуємо виключно екологічно чистий сертифіковану цеглу ніжинського заводу.

— Як буде виглядати новий мікрорайон?

— На майданчику близько 0,9 гектара ми плануємо розмістити три десятиповерхових двохпід’їздних будинки, — розповідає про перспективи Микола Володимирович. — Буде закрита прибудинкова територія. Має вийти як би район в районі.

На подвір’ї розташуються дитячі та спортивні майданчики, а також зручні парковки. На перших поверхах розмістяться магазини, аптеки, спортивні зали, перукарні. З підприємцями вже укладені попередні договори. До того ж сам район знаходиться в безпосередній близькості від центру. У кроковій доступності торгові і розважальні центри, парк культури, школи, дитячі садки.

Тут же будуємо новий сміттєприймач для всього району — по-європейським нормам з окремим збором сміття. Будуть вікна для роздільного прийому дерева, макулатури і пластика, поліетилену.

Ми запроектували і побудували насосну станцію. Її потужності вистачить не тільки новобудовам, але і всім довколишнім будинкам. Таким чином, допоможемо вирішити вже давно існуючу проблему з водопостачанням 3-го мікрорайону.

— Гаряча вода в Ніжині подається по годинах і тільки в опалювальний сезон.

— Для майбутніх мешканців наших будинків це не проблема, — запевняє Микола Володимирович. — У кожній квартирі індивідуальне опалення, встановлений двоконтурний котел. А це значить, що мешканці зможуть не тільки самостійно регулювати температуру в приміщенні, а й цілодобово будуть забезпечені гарячою водою.

— Коли плануєте завершити?

— Будівництво почалося в грудні минулого року. Перший будинок здамо в експлуатацію вже в другому кварталі наступного. Весь же проект розрахований до 2018 року включно. Так як з житлом на первинному ринку в Ніжині явні проблеми, то жителі міста виявляють активний інтерес до нового проекту. Квартири, можна сказати, розлітаються як гарячі пиріжки на місцевому вокзалі.

— Тобто будуть і інші будинки?

— Перспектива забудови в Ніжині є. Ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Паралельно з будівництвом цього мікрорайону плануємо освоювати інші майданчики. До Ніжина ми прийшли всерйоз і надовго.